Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

"Lokalnie też fajnie" półkolonie w Stupsku na półmetku

2016-08-18 22:49:50 (ost. akt: 2016-08-18 23:01:54)

44 dzieci z terenu gminy Stupsk w wieku od 6 do 13 lat bierze udział w dwutygodniowych półkoloniach. Za nimi pierwszy tydzień wypoczynku, zabawy i edukacji. Poniżej relacja.

Lokalnie też fajnie półkolonie w Stupsku na półmetku

Autor zdjęcia: Elżbieta Mizerska

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od zajęć integracyjnych „Poznajmy się”, wówczas uczniowie różnych szkół mieli okazję poznać się nawzajem i zintegrować. Pozostałe zajęcia realizowano według ustalonego wcześniej harmonogramu, w którym znalazły się m.in. warsztaty teatralne, plastyczne i sportowe. Program półkolonii jest bardzo napięty i urozmaicony. Każdego dnia uczestników odwiedzają goście specjalni. O trudzie swojej pracy opowiedzieli już strażacy z OSP w Stupsku. Dzieci z bliska mogły zobaczyć wóz strażacki i jego wyposażenie. Gościły również ratownika medycznego pana Marcina Szarpaka, pod którego czujnym okiem przeszły kurs pierwszej pomocy i panią dietetyk Małgorzatę Mizerską, która zapoznała małych słuchaczy z zasadami zdrowego żywienia.
W ramach wycieczek krajoznawczo-turystycznych dzieci zwiedziły lotnisko w Przasnyszu i ZOO w Płocku. Dużo emocji i dobrej zabawy dostarczyły zajęcia na basenie. Podczas wycieczki do ZOO dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjnej i zdobyły podstawową wiedzę z zakresu żywej przyrody. Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na rozluźnienie i wszyscy mogli wyładować swoje emocje podczas zabawy w parku linowym. Wypoczynek letni dla dzieci jest w całości finansowany z pozyskanych środków zewnętrznych oraz środków własnych gminy Stupsk.
Kolejny tydzień zapowiada się równie interesująco, więc wszyscy zbierają siły. Relacja z przebiegu drugiej części półkolonii wkrótce.
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ .

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Iwona Łazowa

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bibliotekastupsk

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB