Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Festyn Gminno-Parafialny w Stupsku

2016-08-18 22:40:49 (ost. akt: 2016-08-18 22:47:55)

15 sierpnia zgodnie z tradycją obchodzony był bardzo uroczyście. Po południowej mszy św. wszyscy parafianie i goście mogli wspólnie świętować i korzystać z atrakcji, które przygotowali organizatorzy proboszcz parafii św. Wojciecha w Stupsku ks. Sławomir Obrębski i wójt gminy Stupsk Jacek Świderski.

Festyn Gminno-Parafialny w Stupsku

Autor zdjęcia: Elżbieta Mizerska

W poniedziałek 15.08.2016r. zgodnie z tradycją po mszy św. odpustowej odbył się Gminno-Parafialny Festyn Rodzinny w Stupsku. Po oficjalnym przywitaniu gości przez wójta Jacka Świderskiego i proboszcza Parafii ks. Sławomira Obrębskiego mikrofon przekazano wspaniałym prowadzącym pani Marcie Kłos i Mariuszowi Olszewskiemu.
Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Wśród dzieci największym powodzeniem cieszyły się zamki dmuchane, ogromny basen z piłkami unoszącymi się na wodzie, do których można było wejść, aby ćwiczyć zmysł równowagi. Utrzymanie się na nogach okazało się nie lada wyzwaniem. Ponadto można było wziąć udział w loterii fantowej, jak również skosztować smacznego domowego ciasta i potraw z grilla. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stupsku po raz kolejny udowodniły, że talentów w gminie nie brakuje i zaprezentowały się w popisach wokalnych i tanecznych. Występy na scenie były przeplatane licznymi zabawami, które przygotowała i poprowadziła pani Agnieszka Sobiesiak z firmy artystycznej „Agnes-Art.” Mimo kapryśnej pogody chętnych do zabawy nie brakowało, a uśmiech dzieci potrafi rozgonić nawet najciemniejsze chmury.
Następnie na scenie ze swoim repertuarem pojawili się Paweł Stawiński i Marta Stawińska uczestnicy programu „Mam Talent” oraz zespół Caramba.
Wielką atrakcją okazał się pokaz akrobacji lotniczych, które przygotował dla nas Aeroklub Północnego Mazowsza. Oprócz tego mogliśmy podziwiać przedstawicieli Gminnej Grupy Fitness-owej na czele z trenerem Mariuszem Olszewskim, którzy zaprezentowali układy taneczne z wykorzystaniem piłek Body Ball. Ostatnią atrakcją, która czekała na naszych gości był pokaz ratownictwa zorganizowany przez OSP Stupsk. W tym roku strażacy zademonstrowali popisową akcję ratowniczą – jak wydobyć zakleszczonych poszkodowanych z auta, które uległo wypadkowi. Ten niezwykle emocjonujący dzień zakończyła zabawa przy akompaniamencie zespołu „Agnes”. Uczestnicy gorąco dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: bibliotekastupsk

Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB